הכל על תוכניות שותפים
אהבת את הפוסט? שתף/י עם חבריך!
אדם טל פושטק

ראיון עם אדם טל – מלך בשיווק שותפים ויוצר קורס "פושטק"

היי אדם, אתה יכול להגיד כמה מילים עליך? מה אתה עושה, מה תחום העיסוק שלך?

אני יזם סדרתי. בגיל 25 גיליתי את תחום שיווק השותפים, ולראשונה בחיי התחלתי לעשות כסף באופן כמעט אוטומטי שפינה לי גם זמן וגם כסף להתעסק במה שמעניין אותי, ולהקים מיזמים כיפיים שהופכים את ההכנסה שלי ליותר ויותר גדולה כל שנה.​

איך הגעת לשיווק שותפים? ממתי אתה עוסק בתחום הזה?..

אי שם באיזור גיל 22 החלטתי שחייבת להיות דרך לעשות כסף דרך המחשב בלי לדבר עם אנשים, וחיפשתי איך לעשות את זה. הייתי שכיר והייתי משקיע שעות אחרי העבודה בכל מיני נסיונות. ניסיתי מעל 50 שיטות ורעיונות שכשלו, עד ששמעתי על אנשים שעושים שיווק שותפים וניסיתי גם את זה.

היתרון בשיווק שותפים הוא שאתה בעצם מקדם מוצרים של אנשים אחרים - ומקבל עמלה על הצלחה. אז זה אומר שאתה לא צריך מוצר משלך או להתעסק בהקמה של עסק ״אמיתי״ עם שירות לקוחות וכל מיני כאלה - וגם אין לך שעות או מסגרת. אתה עובד כשבא לך ולא עובד כשלא בא לך ואף אחד לא יגיד לך כלום. זה תפור על האופי שלי בדיוק.

איך הרווחת את הדולר הראשון שלך בשיווק שותפים? מה קידמת?

לא אוכל לחשוף מה קידמתי, אבל אני יכול לספר שזה היה מוצר שמצאתי ברשת השותפים Azoogle (שכבר לא קיימת היום). את הדולר הכנסה הראשון עשיתי יחסית מהר, הייתי משקיע כל יום $5 בפרסום בגוגל, כי זה הסכום המירבי שהייתי מוכן לסכן, ומכניס קצת פחות מזה, עד שיום אחד הכנסתי $6, ואז $7 עד שהגעתי למצב שעל כל $5 שאני מוציא, אני כבר מכניס $10... ואז כל מה שהייתי צריך לעשות זה להתחיל להוציא יותר ולהרוויח יותר.

האם שיווק שותפים זה דרך הכי קלה ומהירה להרוויח כסף?

מהנסיון האישי שלי, כן.
מבחינת הקלות - שיווק שותפים הוא עולם עצום שמאפשר לכל אחד למצוא את המקום שלו ואת הדרך שמתאימה לו. לא מדובר בנוסחא אחת, אלא במגוון עצום של דרכים. מבחינת המהירות - המינוף מאוד גבוה, לא בהקשר של מינוף כסף, אלא מינוף זמן.

אני אסביר:
אם אני בונה אתר ומקדם אותו בגוגל, יש סיכוי שהאתר הזה ימשיך להכניס לי כסף באופן אוטומטי לחלוטין לאורך שנים. זה ממש כאילו קניתי דירה ואני מקבל שכ״ד כל חודש, רק שלא הייתי צריך לשים משכנתא או המון כסף בהתחלה. במילים אחרות - שיווק שותפים מאפשר לי לעשות פעולה מסויימת פעם אחת, ולקבל עליה כסף כל יום מחדש לאורך תקופה ארוכה מאוד - לפעמים שבועות, לפעמים חודשים, ולא פעם - שנים.

דרך אחרת היא קידום ממומן. במילים אחרות, במקום לחכות שאנשים יגיעו מגוגל, אני ״קונה״ מפייסבוק תנועה של אנשים לאתר, או אפילו עמוד אחד שבניתי עם מערכת מאוד פשוטה בלי ידע טכני. ואז פייסבוק עובדת בשבילי ומזרימה אנשים כל היום. זו הדרך שאני מעדיף באופן אישי

העבודה היחידה שלך היא רק כל בוקר להסתכל על הנתונים בפייסבוק, לראות שהכל טוב ואולי לעשות שינוי קטן לפי הצורך (להעלות או להוריד את התקציב למשל), וסיימת. זה בדיוק מה שאשתי עושה - ואחרי ה-10-20 דקות האלה יש לה את שאר היום לעצמה, והכסף נכנס מעצמו.​

מה הבדל בין שיווק שותפים לשיווק רשתי?

שאלה חשובה. מדובר בדברים שונים לחלוטין. מבלי להכנס להבדל המשמעותי במודל העסקי, ההבדל החשוב למי שרוצה להכנס לאחד התחומים הוא ששיווק רשתי דורש הרבה מאוד התעסקות עם אנשים, הרבה כישורים חברתיים, וכו׳

שיווק שותפים קורה במחשב שלך באופן אנונימי לחלוטין. אין שום אינטראקציה עם בני אדם, לא טלפונים, לא פגישות. המטרה היא מינוף מאוד גדול של הזמן שלנו.

יש אנשים שחושבים שכל הרעש סביב הכנסות באינטרנט זו הונאה אחת גדולה, ומי שמרוויח זה רק יועצים ומוכרי קורסים. מה יש לך להגיד על זה?

אני לגמרי מזדהה איתם, וזו חשדנות בריאה. גם אחרי שהתחלתי ״לעשות כסף״ בשיווק שותפים הייתי סקפטי וחיכיתי לראות שאני באמת מקבל את הצ׳ק של העמלות שנצברו לי בחברה שעבדתי איתה. הצ׳ק הראשון הגיע על סך $500 ועדיין לא האמנתי, רציתי לראות שאני מפקיד אותו והוא עובר... ורק אז הרגשתי בטחון להמשיך ולהשקיע זמן (וגם קצת כסף).

מצד אחד אני ממליץ לאנשים לא לפחד, כי בלי לקחת סיכונים אי אפשר להתקדם בחיים לשום מקום. מצד שני חשוב לא לקחת סיכונים גדולים מידי, אלא רק סיכונים שאתה יכול לקחת בלי שיקרה לך משהו נורא אם הם ייכשלו. במקרה שלי הייתי מוכן לסכן $5 ביום כדי לתת לזה צ׳אנס ולא יותר, וזה הספיק כדי להצליח.

​האם כל אחד יכול להרוויח באינטרנט?

אני חושב שכן כי ראיתי מגוון עצום של אנשים שמצליחים - חכמים, טיפשים, מוכשרים, מנוסים, צעירים, מבוגרים, שחורים, לבנים... עוד לא נתקלתי במישהו שיש לו תכונה שלדעתי תמנע ממנו להצליח.

מהו הידע שנדרש כדי להתחיל לעבוד באינטרנט? האם צריך להיות גאון מחשבים?

ממש לא. ראיתי אנשים שעושים את זה בלי לדעת להפעיל מחשב כמעט. זה הפתיע אותי מאוד כי אני תמיד חשבתי שהיתרון הגדול שלי הוא שאני איש טכני יחסית. אבל מסתבר שזה אפילו חסרון. כי החכמים באמת הם אלה שיודעים לתת לאחרים לעשות הכל בשבילם. שזה קל מאוד כי יש היום אפילו אתרים שמאפשרים לך לבקש מאנשים בהודו או רומניה לעשות לך דברים במחיר נמוך בטירוף (בשביל בחור הודי לעשות $10 ליום עבודה זה המון). אתה אפילו לא צריך לדבר עם אף אחד, רק לכתוב מה אתה רוצה ולבחור מרשימה מי יעשה את זה. זה דורש אנגלית מינימלית - ועם הסכומים שאפשר לעשות בשיווק שותפים, העלות ממש שולית ונספגת ברווחים

מהם תכונות של אנשים שמרוויחים באינטרנט?

במשך שנים חיפשתי את התכונות המשותפות, והיה קשה מאוד כי ראיתי מגוון כל-כך רחב של אנשים מצליחים. התכונה היחידה שמצאתי שמשותפת לכולם היא התמדה. אם משהו לא הולך לך, להבין שזה לא אומר כלום ולהמשיך לנסות. אני כל יום השקעתי $5 וכשזה לא הלך שיניתי משהו וניסיתי עם עוד $5 וככה ימים על גביי ימים ברצף עד שזה הצליח. כל מי שהצליח לאורך זמן ולא משהו חד-פעמי... גיליתי שיש לו סיפור דומה של לנסות ולנסות ולנסות בלי להתייאש.

מה זה תכנית "פושטק"?​

אחרי שנים שבהם אנשים ביקשו ממני ללמד אותם שיווק שותפים, מצאתי סוף סוף דרך לעשות את זה בצורה מובנית ומסודרת ובניתי תכנית של 12 שיעורים שמלמדת את זה.

כמה אנשים כבר עברו דרך התוכנית? כמה מהם הצליחו להרוויח כסף?

עברו כ-600 תלמידים. אני לא עוכב אחרי נתונים, אבל מסקר קצר שערכתי, אחוז גדול מכניס כסף, ומתוכו אחוז משמעותי גם כבר ברווח. מה שמעניין הוא שני דברים:א. הסכומים. יש לנו שני תלמידים שכבר הכניסו מעל חצי מליון ש״ח - והקורס יצא לפני שנה בלבד! ב. מי שלא מצליח - בין כל מי שאמר בסקר שהוא לא הכניס כסף עדיין - מעל 90% פשוט לא יישמו את החומר של הקורס.​

במחזור החדש שיוצא באפריל 2016 אני מנסה לעבוד על תכנית שתגרום ליותר אנשים להזיז את התחת ולבצע, כי כואב לי שאני נותן למישהו על מגש את כל הידע שהוא צריך והוא פשוט לא עושה כלום. עשיתי לאחרונה אפילו שידור חי של נזיפה למי שלא עושה עם עצמו כלום. מי שחושב שאם הוא יקנה את הקורס הוא יתעשר בלי ליישם את החומר - חי בסרט ואני לא רוצה תלמידים כאלה. צריך ליישם ולהתמיד.

מהי הכנסה הצפויה של בוגר הקורס "פושטק"?

קשה לי לענות על זה. לאחרונה נפגשתי עם שני אפילייאטס (לא תלמידים שלי) שעושים כל אחד 300-400 אלף דולר רווח בחודש. יש כאלה ש״רק״ סוגרים את החודש עם 30-40 אלף ש״ח. ויש כאלה שגם את זה לא.

למי התכנית מתאימה ולמי לא?

מתאימה באמת לכולם, פרט לאנשים כאמור שחושבים שיש דבר כזה התעשרות בין-לילה ולא מתכוונים ליישם ולהתמיד. החומר לא מסובך, אנשים מאוד טכנופוביים הצליחו ליישם אותו. וזה דורש התמדה התמדה התמדה, עד שמצליחים ומשם הדרך הרבה יותר קלה

כמה כסף צריך להשקיע בזמן הלימוד?

אפשר להתחיל מכלום (נאמר כ-300 ש״ח לרכישה של דברים בסיסיים), ואפשר להשקיע הרבה.האפשרויות הן להשקיע זמן או להשקיע כסף. ככל שתשקיעו יותר כסף, כך תוכלו להשקיע פחות זמן ולהיפך. יש אנשים שהגיעו עם תקציב של 10 אלף ש״ח או אפילו 10 אלף דולר להשקעה, ויש כאלה שלא השקיעו כלום. מבין אלה שלא השקיעו אפילו שקל אחד יש בחור שהגיע להכנסות של מעל 150 אלף יורו עד כה.

יש לך מקרה הצלחה שאתה רוצה לשתף?

הבחור ההוא שהזכרתי לפני רגע. סיפור מרגש, הוא היה בעסק כושל וחי ״על השקל האחרון, שלו. שנייה לפני ייאוש הוא החליט שהוא נלחם עד המוות, לקח את העצות שלי ונתן עבודה רצינית של המון שעות ביום לאורך שבועיים ואז התחיל פתאום להרוויח. תוך חודש הוא כבר הרוויח יותר מבעסק שלו ותוך שלשה חודשים הוא כבר סגר את העסק ועבר לעבוד שעה ביום ולעשות המון כסף. הוא הזמין אותי לארוחה במסעדת יוקרה להודות לי על זה ולספר לי את הסיפור, היה מרגש מאוד

כדאי לקחת הלוואה? אתה מבטיח שאחזיר אותה אם אעשה כל מה שאתה מלמד בתוכנית?

בשום פנים ואופן לא. הקורס די זול, אני בטוח שכל אחד יכול להשיג את הסכום בלי הלוואה. אני מציע לא לסכן כסף שאין לך.

כמה מילים לסיכום. מה אתה מאחל לאנשים שרוצים לצאת ממירוץ העכברים ולחיות חיים טובים יותר?

רק בריאות, לכל השאר אני מאחל שתדאגו בעצמכם, כי הכי כיף להיות מה שנקרא self-made. תתמידו ואני מבטיח שזה יגיע. ראיתי אנשים דפ״רים לגמרי מצליחים - בכל תחום בחיים, משיווק שותפים ועד נדל״ן רק כי הם התמידו. זה הדבר הכי חשוב בחיים.​